Často kladené otázky

222 292 444
 
   

Co přináší Webhosting C4 za výhody? V čem je lepší než konkurence?

Webhosting C4 nabízí univerzální hostingový program C4 Hosting, který je vhodný pro jednotlivce i firmy a pro jakýkoli web. V ceně 1200 Kč na rok je kromě webhostingu prvním rokem i registrace domény. K dispozici je 20 GB prostoru, PHP, MySQL, administrační systém a mnoho dalšího. Nejnovější FPM servery umožňují velmi rychlé načítání stránek díky technologiím FastCGI + OPcache + HTTP/2. Na konci každého ročního období je zdarma automaticky navyšován diskový prostor o 2 GB. C4 Hosting je levný hostingový program, který je dostatečně škálován na využití i pro rozsáhlé aplikace nebo firemní prezentace.

Podporujete Let's Encrypt certifikáty? Jak to funguje? Jaké je cena?

Let's Encrypt certifikáty podporujeme. Stačí v administračním systému pro web nastavit HTTPS protokol na letsencrypt. Let's encrypt certifikáty umožňují provozovat web přes HTTPS protokol s validním certifikátem. Naše letsencrypt certifikáty jsou vystaveny pro název webu a názvy všech aliasů webu. Pokud je u webu nastaven HTTPS protokol na letsencrypt a zákazník si vytvoří nový alias k webu, tak certifikát bude automaticky přegenerován, aby byl validní i pro nově vytvořený alias. Let's Encrypt certifikáty jsou zdarma, nic se za ně nepřiplácí. Doporučujeme přečíst článek na našem blogu: http://blog.c4.cz/25-zprovozneni-lets-encrypt.

Jakým způsobem jsou hostingové servery připojeny k internetu? Jak je to s rychlostí a dostupností?

Naše hostingové servery jsou připojeny k síti Internet přes společnosti Casablanca INT, s.r.o. a Master Internet, s.r.o. Servery máme záměrně umístěny u dvou společností, abychom snížili riziko nedostupnosti služeb při výpadku jednoho z poskytovatelů. Připojení je realizováno rychlostí n x 10 GE. Dostupnost našich serverů se dlouhodobě pohybuje nad 99,9%.

Když si objednám C4 Hosting, budu mít doménu v ceně?

Ano, součástí hostingového programu C4 Hosting (1200 Kč na rok) je prvním rokem registrace běžné domény (.cz, .sk, .eu, .biz, .com, .info, .name, .net a .org).

Je možné zaregistrovat doménu bez zakoupení hostingového programu?

Ano. Doménu je možné u nás zaparkovat (tato služba je zdarma, platíte jen poplatky za doménu). Zaparkování domény je výhodné v situaci, kdy plánujete do budoucna zprovoznění internetové prezentace, ale doménu si chcete zaregistrovat co nejdříve (aby vám ji někdo neobsadil).

Jaká je verze PHP? Jaká je konfigurace PHP (phpinfo)? V jaké verzi je MySQL?

Informace o verzích software a konfiguraci naleznete na stránce konfigurace serverů. Domény nových zákazníků jsou automaticky dávány na FPM server s nejnovějšími verzemi PHP a s velmi rychlým načítáním stránek díky technologiím FastCGI + OPcache + HTTP/2.

Je možné navýšit diskový prostor? Kolik to stojí?

Navýšení diskového prostoru nad rámec 20 GB (20 GB je součástí hostingového programu C4 Hosting) je možné dle platného ceníku. Kromě možnosti připlatit si za navýšení prostoru, je standardní součástí nabídky programu C4 Hosting automatické navyšování diskového prostoru o 2 GB každým rokem.

Jak dlouho trvá zprovoznění hostingových služeb?

Hostingové služby jsou zprovozněny ihned po potvrzení objednávky. Jakmile dorazí peníze na náš účet, bude zaregistrována doména, resp. začne převod domény. Pokud chcete využívat hostingové služby ještě před zaregistrováním resp. převedením domény, je to možné. Instrukce naleznete v návodu Hosts soubor. Hodí se to např. v situaci, kdy chcete ještě před převedením domény otestovat chod PHP skriptů, naimportovat databázi apod.

Jak jste na tom s podporou IPv6?

Všechny naše služby (DNS, HTTP, POP3, IMAP, SMTP, MX) jsou dostupné zároveň přes protokol IPv4 a přes protokol IPv6.

Vytváříte webové stránky?

Webové stránky vytváříme velice okrajově. Průběžně aktualizujeme seznam spolehlivých partnerů, na které je možné se v souvislosti s vytvořením nebo úpravou webových stránek obrátit.

Jak nastavit emailového klienta? Jak se používá FTP klient?

Náš projekt Návody pro C4 obsahuje mnoho užitečných rad pro uživatele hostingových služeb. Na webu naleznete i detailní návody pro nejběžnějších emailové klienty a FTP klienty.

Jak je to s podporou redakčních systémů (Joomla, Drupal, WordPress)?

Naše servery jsou nakonfigurovány tak, aby byla instalace redakčních systémů a jejich rozšíření co nejjednodušší. Bezproblémově lze u nás nainstalovat např. Joomla, Drupal, WordPress a phpRS. Přehled dalších ověřených redakčních systémů naleznete na našem webu Návody pro C4 v sekci redakční systémy. Pro nejznámější redakční systémy připravujeme instalační balíčky, které si pomocí FTP Uploaderu jednoduše nahrajete na web. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, stačí se s dotazem obrátit do našeho diskuzního fóra Fórum pro C4.

Jak je to s podporou elektronických obchodů (PrestaShop, VirtueMart)?

Na našem hostingu běží i nejpoužívanější systémy pro elektronické obchodování. K dispozici jsou detailní návody na instalaci populárních aplikací PrestaShop, VirtueMart, OpenCart atd. Další internetové obchody naleznete na našem webu Návody pro C4 v sekci elektronické obchody. Pro nejpoužívanější eshopy jsou k dispozici instalační balíčky, které si pomocí FTP Uploaderu jednoduše nahrajete na web. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, stačí se s dotazem obrátit do našeho diskuzního fóra Fórum pro C4.

Jak je to s podporou fotogalerií (Gallery, Phoca Gallery, NextGEN Gallery)?

Podporujeme nejenom samostatné systémy pro fotogalerie (Gallery, Coppermine, Piwigo), ale i rozšíření pro nejpoužívanější CMS systémy (Phoca Gallery, NextGen Gallery). Další aplikace pro správu fotografií a návody na instalaci naleznete na našem webu Návody pro C4 v sekci fotogalerie. Pro nejoblíbenější fotogalerie připravujeme instalační balíčky, které si pomocí FTP Uploaderu jednoduše nahrajete na web. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, stačí se s dotazem obrátit do našeho diskuzního fóra Fórum pro C4.

Jak je to s podporou diskuzních fór (PhpBB, Kunena, MyBB)?

Bez problému u nás fungují i systémy pro diskuzní fóra, jako PhpBB, Kunena pro Joomla, PunBB, MiniBB apod. Na našem webu Návody pro C4 v sekci diskuzní fóra naleznete přehled dalších diskuzních fór i s detailními návody na instalaci. Pro nejpoužívanější diskuzní fóra jsou k dispozici instalační balíčky, které si pomocí FTP Uploaderu jednoduše nahrajete na web. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, stačí se s dotazem obrátit do našeho diskuzního fóra Fórum pro C4.

Podporujete i jiné open-source systémy?

Ano, podporujeme většinu těchto zdarma dostupných aplikací. Na stránkách Návody pro C4 naleznete přehled všech aplikací (příp. návodů na instalaci), které na našich serverech pravidelně testujeme. Pokud nějakou aplikaci v seznamu nenajdete, neznamená to, že ji u nás nemůžete provozovat. Většina aplikací, které ke svému chodu vyžadují PHP a MySQL a jsou vhodné pro sdílený hosting, u nás bez problému poběží.

Můžu na stránkách provozovat více systémů najednou?

Ano, na stránkách může soubežně běžet více systémů. Takže například na webu www.nazev-vasi-domeny.cz se bude nacházet redakční systém, v podsložce stejného webu nějaká fotogalerie (např. www.nazev-vasi-domeny.cz/fotogalerie) a na subdoméně internetový obchod (např. eshop.nazev-vasi-domeny.cz). Umístění jednotlivých systémů je jen na Vás.

Potřebujete naši pomoc? Zavolejte nám.

Jako jedni z mála preferujeme telefonický hovor před webovým chatem nebo komunikací přes e-mail.

Telefonický hovor je efektivnější.

222 292 444
 

nejvýhodnější služba

C4 HOSTING
+PROWEB


Oblíbený webhosting s online systémem na úpravu webu

cena 1490 Kč/ročně
1.802,90 vč DPH 21% / ročně

 
Objednat
 

Vstup do administrace